Tissot patří mezi významné švýcarské značky nejen minulosti, ale i současnosti a nepochybuji, že i budoucnosti. Tissot si za svou více než stopadesátiletou historii vybudoval pověst značky, jež klade zvláštní důraz na kvalitní zpracování a technologické inovace. Tato strategie přinesla značce Tissot celou řadu úspěchů. O skvělé pověsti hodinek Tissot svědčí také výjimečné osobnosti, které se rozhodli pro Tissotky - Elvis Presley, Grace Kelly, Nelson Mandela a mnoho dalších.
Tissot založili v roce 1853 Charles - Felicien Tissot a jeho syn Charles - Emile Tissot. Svůj švýcarský hodinářský sen společně započali ve švýcarském městečku Le Locle, ve kterém nalezneme sídlo společnosti Tissot dodnes.
Ve stejném roce, ve kterém značka Tissot vstoupila do světa hodinařiny (1853), začal rodinný klan Tissotů dodávat na trh první masově vyráběné kapesní hodinky, s nimiž značka slavila velké úspěchy především v Rusku, odkud se posléze věhlas hodinek Tissot rozšířil po celém světě. Bombastický vstup na trh s hodinkami dovršil Tissot v roce 1896 ziskem zlaté medaile v Ženevě na švýcarském Expu a následně svou pozici potvrdil roku 1900, kdy Tissot oslavoval vítězství v Pařížské Grand Prix hodinářského průmyslu.
S přelomem století Tissot nezůstal v pozadí aktuálního dění a v roku 1917 vyrobily jeho dílny první módní náramkové hodinky prodávané pod označením Tissot Princ Banana Watches. Hodinky slavili u svých zákazníků obrovský úspěch díky zakřivenému pouzdru, které bylo velmi neobvyklé. Následoval model Tissot Porto ve stylu Art Deco, Tissot opět bodoval.
Rozvoj nových technologií (elektrická a elektromagnetická zařízení, telefon, apod.) zasáhl hodinářské řemeslo nečekanou komplikací. Hodinky kvůli magnetickému poli, které bylo v okolí některých přístrojů, byly nepřesné. Nebyl by to Tissot, kdyby nedokázal i na nepředvídatelný technický problém hbitě zareagovat. V roce 1929 vyvinul novou technologii antimagnetique, která měla za úkol tyto negativní vlivy eliminovat. Důkaz, že nový technologický prvek je funkční, představil Tissot v roce 1930 a to rovnou představením hodinek s označením Tissot Antimagnetique. Elektromagnetické vlivy byly úspěšně eliminovány. Tissot šokoval celý hodinářský svět.
Přestože tradice a kvalita jsou hlavními krédy značky Tissot, jistě stojí za zmínku i netradiční počiny švýcarských hodinářských mistrů:
Netradičním přístup však Tissot představil i u celé řady dalších svých projektů. Za zmínku určitě stojí hodinky Tissot Two Timer, které zobrazovaly čas zároveň analogově i digitálně. Tento systém zažil v pozdějších letech opravdový boom a je poměrně často k vidění dodnes, čímž si Tissot připsal další zářez do své bohaté sbírky hodinářského novátorství.
V bohaté historii lidstva nalezneme mnoho zajímavých momentů, v historii hodinářského průmyslu nalezneme řadu zaniklých, prodaných či přejmenovaných hodinářských dílen, ale husarský kousek švýcarských legend Tissot a Omega jistě stojí alespoň za krátkou exkursi do historie. Ač se to může zdát až neuvěřitelné, zůstává faktem, že v roce 1930 se obě věhlasné značky na krátkou dobu spojili a daly tak vzniknout hodinkám výjimečné značky Tissot - Omega. Hmatatelný důkaz toho, že uvedená událost není smyšlená, naleznete v kolekcích nadšených sběratelů hodinek Tissot - Omega, které jsou pochopitelně velmi vyhledávány a ceněny.
Stejně jako dlouhá řada švýcarských hodinářských firem i Tissot propůjčil výjimečné vlastnosti a přesnost svých výrobků sportovcům a to již v roce 1938 (Švýcarsko), kdy Tissot musel odpovědět na otázku, který ze sjezdařů je nejrychlejší.
Tissot si postupně vybudoval pevnou pozici ve světě sportu a jako strážce času se objevuje na celé řadě prestižních sportovních událostí - NASCAR, MotoGP, AFL, MS v cyklistice, MS v ledním hokeji, MS v šermu.
Značka Tissot je však spjata také z vozy F1 a to od roku 1978, kdy započala spolupráce s tehdy špičkovým týmem F1 Lotus racing, která vyvrcholila uvedením hodinek s modelovým označením Tissot F1, jenž se zároveň staly oficiálními hodinkami týmu Lotus. Jsou to … opravdu pěkné digitálky. :) Nezbývá než doufat, že s letošním opětovným vstupem týmu Lotus do F1, se dočkáme nějakého stejně vyvedeného Tissot kousku.
Tissot T-Touch jsou hodinky, díky nimž se značka Tissot dostala opět do popředí švýcarského hodinářství. A čím, že jsou hodinky T-Touch tak výjimečné? Rozhodně ne svým rokem uvedení na trh (1999), ale za prozkoumání jistě stojí jejich unikátní systém ovládání a také některé poměrně netradiční funkce.
Jednotlivé funkce hodinek jsou ovládány dotykem na určeném místě safírového sklíčka. Žádná tlačítka, opravdu, pouhý dotyk na sklíčko stačí k tomu, aby se na hodinkách objevila požadovaná informace - barometr, kompas, alarm, teploměr, chronograf, výškoměr.
Hodinky Tissot T-Touch patří k nejoblíbenějším výrobkům této švýcarské společnosti vůbec a tak se nelze divit, že se dočkaly řady inovací, ať už technologického nebo výlučně designového charakteru. S oblibou hodinek T-Touch roste také skupina jejich uživatelů, čemuž odpovídá stále se rozšiřující nabídka hodinek řady "T", která se snaží reagovat na požadavky zákazníků / T-Sea, T-Expert, T-Trekking, T-Nascar, T-Navigator / myslím, že jednotlivé T-modely není třeba komentovat, názvy jsou více než výstižné.
K popularizaci T-Touchů jistě napomohly i filmové role hodinek, které se objevily v takových trhácích jako Lara Croft Tomb Raider nebo Pán a paní Smithovi.
V současnosti můžete v nabídce Tissot naleznout následující modely:
Od prvního dne svého vzniku se značka Tissot snažila přicházet s revolučními postupy a inovacemi, které prezentovala daleko za hranicemi Švýcarska. Tato strategie se hodinářům s Le Locle vyplácí i dnes. Přestože je mezinárodní úspěch těžce měřitelný, Tissot má v současnosti 16 000 prodejních míst ve 150 zemích a na pěti kontinentech. Jistě úctyhodná čísla. Vítejte ve světě Tissot.
Založeno | 1853 |
Zakladatel | Charles - Felicien Tissot, Charles - Emile Tissot |
Sídlo | Le Locle / Švýcarsko |
Logo |
12.12.2024 | Bulgari obnovuje vzhled své manufaktury |
12.12.2024 | Audemars Piguet spolupracuje s Kawsem |
12.12.2024 | Ženevské hodinářské dny 2025: novinky |
Archiv novinek |
Razítko stránky "Tissot": 15.03.2010 21:34:00 |
Generováno: 27.12.2024 4:28:17 |
Článek hodnotilo 29 uživatelů známkou 3,9. |
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024. |