TAG Heuer

On-line nákup hodinek TAG Heuer: Heureka.cz

TAG Heuer je značka hodinek, která je neodmyslitelně spjata s krásnými ženami a vůní oleje i benzínu. Ano, asi těžko byste hledali hodinářskou firmu, která je propojena se světem rychlých kol více než TAG Heuer.

Sága Heuer a historie značky

Kořeny značky Heuer sahají do roku 1860, kdy Edouard Heuer založil svoji hodinářskou dílnu ve švýcarském Saint Imieru, která nesla jeho jméno. Zanedlouho se značka Heuer stala symbolem přesných chronografů a tuto skvělou pověst si udržela dodnes, nutno dodat, že právem.

Ještě před založením vlastní firmy si Edouard Heuer v roce 1869 nechal patentovat mechanismus pro kapesní hodinky, kterým se natahoval pérovník korunkou hodinek. Jednalo se o vskutku převratný vynález, jelikož do té doby se hodinky natahovaly klíčkem.

V roce 1887 následoval další patent, tentokrát oscilační pastorek pro mechanické chronografy. Tento mechanizmus je v hodinkách s chronografem užíván dodnes celou řadou předních švýcarských hodinářských značek.

V roce 1895 patentuje Heuer vodě odolné pouzdro hodinek a v roce 1908 přichází patent na poměrně málo známou funkci hodinek, pulsometr. Faktem však zůstává, že někteří lékaři či lidé trpící nemocemi srdce jej velmi rádi vyhledávají i dnes, přestože stupnicí pulsometru výrobci své hodinky neosazují příliš často.

V roce 1911 představil Heuer patent "Time of Trip". Jednalo se o první palubní chronograf, určený pro umístění do automobilů a letadel. Dvě velké ručky umístěné centrálně zobrazovaly čas, jako klasické hodiny, menší pár ruček umístěných v horní a dolní části ciferníku, pak sčítal minuty a hodiny strávené na cestě. Chronograf byl doplněn tlačítky start / stop / reset.

V roce 1914 uvádí Heuer své první náramkové hodinky s chronografem, na kterých je korunka usazena netradičně na pozici dvanáct a v roce 1916 přicházejí stopky Heuer Micrograph, schopné měřit s přesností na setinu sekundy.

Od roku 1935 do počátku roku 1940 vyrábějí dílny Heuer letecké chronografy pro piloty německé Luftwaffe.

V roce 1939 Heuer uvádí na trh první vodě odolné náramkové chronografy.

Slavné chronografy Heuer

V roce 1933 přichází Heuer s jedním z nejslavnějších modelů značky, palubními hodinami pro automobily a letedla Heuer Autavia. Odkud také pramenil název Autavia – AUTos and AVIAtion. Pod 25 letech (1958) úspěchů Autavií uvedl Heuer na trh modernizované modely palubních hodin AutaviaMaster Time, Monte Carlo, Super Autavia, Sebring a Auto Rallye, jejichž výroba běžela až do 80. let.

Na úspěšnou modelovou řadu palubních hodin Autavia navazuje Heuer v roce 1962 modely Heuer Autavia, tentokráte ve verzi náramkové hodinky. Hodinky se záhy staly velmi vyhledávaným artiklem a za dobu jejich produkce bylo vyrobeno velké množství různých modifikací, specifikací a speciálních edicí.

Roku 1964 je uveden na hodinářský trh první model dnes již legendárních hodinek Heuer Carrera Chronograph, který je vyráběný dodnes.

Automatické chronografy Heuer

Den 3. 3. 1969 se stává přelomovým nejen pro značku Heuer, ale i pro celý hodinářský svět. Jsou představeny prvním hodinky s automatickým chronografem na světě. Nutno podotknout, že s tímto velkým soustem pomáhalo Heueru sdružení hodinářských firem, jehož členové rozhodně nejsou žádnými zelenáči, BreitlingHamiltonDubois. Na trh byly uvedeny kalibry:

Právě kalibr 12, kterým byla osazována také celá řada Autavií a Carrer, se stal symbolem zlaté éry automobilového sportu. Kalibr se vyznačoval vysokou předností chodu a poměrně snadným servisem. Ke komerčnímu úspěchu přispělo také to, že hodinky byly spojovány se jmény automobilových závodníků, za všechny jmenujme Švýcara Jo Sifferta.

Heuer Monaco

Pravděpodobně nejznámějším modelem značky jsou hodinky Heuer Monaco, typické modré hranaté chronografy, které proslavil americký herec Steve McQueen ve filmu LeMans.

Tento model hodinek je dodnes vyráběn v mnoha modifikacích i reedicích a je stále velmi žádaným zbožím.

Heuer Monaca představil v roce 1969 na počest Grand Prix Monaco. Hodinky byly prvním chronografem osazeným ve čtvercovém pouzdru.

Heuer bez benzínu

Značka Heuer je však spojena taktéž s celou řadou sportovních klání, která nevyžadují koňské síly pod kapotou. Mezi ty rozhodně nejprestižní události, patří zajišťování oficiální časomíry na Olympijských hrách v Antverpách (1920), Paříži (1924) a Amsterdamu (1928). V roce 1932 tuto olympijskou štafetu přebrala Omega a dřímá ji pevně dodnes.

TAG Heuer si vybojoval čest být oficiální časomírou lyžařského mistrovství světa, FIS World Championship, který zajišťuje od roku 1989.

TAG Heuer je sponzorem a partnerem celé řady jachtařských klání.

Heuer ve vesmíru

Značka Heuer se pyšní přízviskem první švýcarské hodinářské značky, jejichž výrobek se podíval na oběžnou dráhu. Oním slavným výrobkem byly standardní stopky Heuer – ref. 2915A, vybavené dvanáctihodinovou kapacitou s přesností 1/5 sekundy. Stopky Heuer měl na svém zápěstí pevně připnuté astronaut John Glenn, jako záložní časomíru průběhu letu. Značka Heuer byla k misi vybrána také díky své schopnosti odolat vysokým přetížením.

Den D nastal 20. února 1962, kdy z vojenské základny Cape Caneveral odstrarovala kosmická loď Mercury – Atlas 6, Friendship 7. John Glenn jako jediný člen posádky, strávil na orbitální dráze 04:25:33, obletěl třikrát Zemi rychlostí asi 28 000 km/hod, při teplotě kolem 41 °C.

Stopky Heuer během mise prokázaly svou dobrou čitelnost, robustnost, spolehlivost a přesnost.

TAG Heuer

V roce 1985 je Heuer odkoupen společností TAG (Techniques d'Avant Garde) a značka se transformuje na TAG Heuer. Toto spojení dodalo značce Heuer nový dech, kdy se tradiční hodinářská preciznost a tradice spojila s módním a atraktivním designem, kvalitní distribucí a propracovaným marketingem. Značka TAG Heuer se dostala tam, kam právem patří a v současnosti je jednou z nejprodávanějších značek švýcarských hodinek.

Heuer byla vždy značka se silným sportovním dědictvím, které bylo mnohokrát potvrzeno partnerstvím se závodními stájemi. Mezi nejznámější spojení patří spolupráce se stájí Formule 1 Scudeira Ferrari, která přinášela ovoce v letech 1971 – 1979, kdy byl Heuer oficiální časomírou týmu.

Své výjimečné postavení a spojení se světem okruhů TAG Heuer obnovil v roce 1985, kdy uzavřel partnerství s týmem F1 McLaren Mercedes. Spolupráce značky TAG Heuer s McLarenem je nejdéle trvacím kontraktem, které kdy bylo ve Formuli 1 uzavřeno.

TAG Heuer tak měl tu čest prožít svoji bohatou historii s takovými velikány F1, jakým byly Alain Prost, Ayrton Senna, Gerhard Berger, Mika Hakkinen či David Coulthard.

Od roku 1992 je TAG Heuer oficiální časomírou FIA Mistrovství světa Formule 1.

Ambasadoři značky TAG Heuer

Své ojedinělé postavení na poli motoristického sportu Heuer budoval již v roce 1949, kdy angažoval vůbec první vyslance značky z řad závodníků. Byli jimi Argentinec Juan Manuel Fangio (pětinásobný vítěz seriálu Formule 1) a Švýcar Baron Emmanuel de Graffenried.

Fakt, že TAG Heuer jsou hodinky, které opravdu voní po spálené gumě, značka utvrzuje výběrem svých ambasadorů, výjimečných osobností současnosti i minulosti:

  • Ayrton Senna, pilot Formule 1, trojnásobný mistr světa
  • Fernando Alonso, pilot Formule 1, dvojnásobný mistr světa
  • Kimi Raikkonen, pilot Formule 1, mistr světa
  • Lewis Hamilton, pilot Formule 1, mistr světa
  • Juan Pablo Montoya, pilot Formule 1, pilot série NASCAR, pilot a šampión série CART
  • Jeff Gordon, pilot série NASCAR, vítěz více než 80 závodů
  • Tiger Woods (nejlepší golfista světa)
  • Maria Sharapova (tenistka)

Současné modely hodinek TAG Heuer

V současnosti nalezneme v nabídce značky TAG Heuer tyto hodinky:

  • Aquaracer
  • Carrera
  • Grand Carrera
  • Golf
  • Formula 1
  • Link
  • Monaco
  • SLR
  • Spediální edice a prototypy
Pomůžete nám zkvalitnit obsah?
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stránku již hodnotilo 30 uživatelů průměrnou známkou 4.

TAG Heuer S.A. - základní informace
Založeno 1860
Zakladatel Edouard Heuer
Sídlo La Chaux-de-Fonds / Švýcarsko
Logo TAG Heuer
Zajímavosti Hodinky s vůní benzínu a spálené gumy.

Fotogalerie TAG Heuer

  • TAG Heuer Grand Carrera Calibre 36 RS Caliper Concept Chronograph
  • TAG Heuer Monaco Calibre 360
  • TAG Heuer SLR Calibre S Laptimer
  • TAG Heuer Formula 1 Grande Date Chronograph Indy 500
  • TAG Heuer Link Automatic Chronograph

Techinfo

Razítko stránky "TAG Heuer":
Generováno: 27.12.2024 4:48:37
Článek hodnotilo 30 uživatelů známkou 4.
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024.