Elegance je postoj, slogan značky Longines, který zná každý milovník švýcarských hodinek, stejně tak jako fakt, že se jedná o jednu z nejstarších švýcarských hodinářských značek, jenž schází jen pár let k oslavě dvoustého jubilea. Hodinky Longines jsou elegantní, kultivované, esteticky dokonalé, prestižní, obdivuhodné, tradiční a výkonné, může však Longines nabídnout svému nositeli i něco dalšího?
Hodinky Longines jsou pojmem v hodinářském oboru již od roku 1832, kdy se ve švýcarském městečku Saint-Imier připojil k obchodní kanceláři Comtoir Raiguel Jeue & Cie pan August Aggasiz, který se brzy nato stal manažerem a nedlouho poté se svými společníky převzal kontrolu nad celým podnikem.
Později (1847) se stává jediným vlastníkem a přejmenovává společnost na Agassiz & Compaigne, přibírá do svého podnikání synovce Ernesta Francillona (1852), který od něj celý podnik přepírá po deseti letech a stává se jeho hnacím motorem a nositelem nových myšlenek. Francillon sjednotil výrobu pod jednu střechu (do té doby byly součásti nakupovány v subdodávkách), zavádí mechanizaci výroby, obráběcí stroje a stává se průkopníkem v oblasti hodinářského průmyslu.
Společnost roku 1866 kupuje pozemek na břehu řeky Suze v místě zvaném Les Longines (v místním dialektu „dlouhé a úzké pole“) a staví zde svoji první továrnu. O rok později jsou již všechny hodinky označeny nápisem Les Longines, vybaveny symbolem okřídlených přesýpacích hodin a výrobním číslem – tato tradice přetrvává dodnes.
Les Longines představuje kalibr vlastní výroby (20A) a ve témže roce (1867) získává na světové výstavě v Paříži bronzovou medailí za hodinky poháněné tímto hodinovým strojkem. Popularita značky rychle roste a Les Longines zavádí (1874) ochranné prvky, aby se bránila před množícími se padělky.
Roku 1876 upravuje Les Longines jednoduchý chronograf Alfreda Lungina pro výrobu ve svých dílnách (kalibr 20L) a přispívá tak k masovému rozšíření chronografů na sportovištích celého světa a zdokonalená verze kalibru (20H) je po roce 1886 k nalezení u většiny sportovních soudců.
Roku 1880 je Longines registrován jako obchodní značka, celá léta se úspěšně rozrůstá a již v roce 1912 zaměstnává přes tisíc dvě stě lidí a prodává své hodinky po celém světě.
Prototyp automatických hodinek Longines představuje roku 1945 a komerčně jsou automaty dostupné od roku 1952.
Longines je právem spojován s letectvím a navigací. Od roku 1919 certifikovaným dodavatelem hodinek pro Mezinárodní leteckou federaci.
Chronografy Longines asistovaly Lindberghovi při jeho přeletu přes Atlantik (1927), který trval 33 hodin a 30 minut. Na památku tohoto výjimečného výkonu si můžete dodnes zakoupit hodinky Longines Hour Angle, na jejichž vývoji se podílel sám Charles Lindbergh.
Ženy pilotky jsou se značkou Longines neodmyslitelně spjaty díky osobnosti Amelie Earhart.
Longines je jednou z mála značek, která neúnavně posunuje svět hodinářství stále kupředu a přináší celou řadu technických inovací, zlepšení a převratných řešení. Nesporným dokladem tvrzení je i to, že za svůj technický přínos byla značka mnohokrát oceněna, již roku 1885 získal Longines svou první cenu Grand Prix na mezinárodní výstavě v Antverpách a až do současnosti je Longines držitelem rekordních 10 Velkých cen a 28 Zlatých medailí. Tento ojedinělý úspěch se zatím žádné jiné hodinářské značce nepodařilo dosáhnout.
Longines jako první představil světu produkční náramkové hodinky (1905).
Longines vyvinul nejtenčí elektromagnetické hodinky (1960) a byl první značkou na světě nabízející elektronické quartzové hodinky, Longines Ultra-Quartz (1969).
Longines je první společností na světě, která použila alfanumerický display při přímém televizním přenosu. Stalo se tak při Světovém poháru ve sjezdu na lyžích, který se konal ve švýcarském St. Moritz (1971).
V roce 1972 Longines jako první na světě uvedl hodinky s LCD displejem na spotřebitelský trh.
V roce 1979 hodináři značky Longines spolupracovali na vývoji "Feuille d'Or", což byly nejtenčí quartzové hodinky na světě (1,98 mm).
Longines se aktivně do světa sportu zapojil již roku 1878 se svým chronografem postaveným na kalibru 20H. Od té doby Longines vyvíjí různá časoměrná zařízení a buduje dlouhodobé vztahy s celou řadou sportovních odvětví a je partnerem dlouhé řady mezinárodních sportovních událostí. Značka si tak postupně vybudovala zvláštní vztah se světem sportu.
Longines se aktivně prezentoval již na prvních novodobých olympijských hrách v Athénách (1896), které se nesly ve znaku firmy Longines a oficiální časomírou olympiády byla značka ještě několikrát.
Longines je s lyžováním spjat již od roku 1933. Další velké prvenství si značka připsala (1971), když divákům Světového pohár v lyžování ve St. Moritzi přinesla časomíru na obrazovky v přímém televizním přenosu. Velkolepý návrat na lyžarskou scénu zažil Longines roku 2006, kdy se stal oficiálním časoměřičem FIS Světového poháru v alpském lyžování a o dva roky později uzavřel partnerství s vynikajícím norským lyžařem Aksel Lund Svindalem.
Longines je časoměřičem a oficiálním partnerem slavného grandslamového turnaje French open na dvorcích Roland Garos. Tenisovými ambasadory značky jsou například Andre Agassi, Steffi Graf či Gabriela Sabatini.
Časomíra Longines je dlouhá léta instalována na jednom z nejslavnějších baseballových stánků - Yankee Stadium v New Yorku.
Longines byl oficiálním sponzorem Los Angeles Lakers v letech 1970 - 1984.
Longines je dlouhodobým partnerem dostihového sportu. Toto spojení přineslo světu v roce 1952 první zařízení pro vizualizaci cílové čáry a synchronizaci série snímků s časovými funkcemi. Cílová fotografie se velmi rychle rozšířila do všech sportovních odvětví.
Longines je dlouhodobým (1912) partnerem gymnastů a gymnastických soutěží.
Longines je partnerem slavného cyklistického závodu Tour de France.
Elegance modelů hodinek Longines je dána celkovou propracovaností jednotlivých modelů, tenkostí pouzder, ale i jednoduchými, avšak perfektně propracovanými a řemeslně zpracovanými ciferníky, které jsou kombinovány s decentními ručkami a indexy. Stále tak platí, že kdo chce opravdovou eleganci, neměl by opomenou Longines, jenž je ozdobou každého zápěstí.
Nabídka hodinek Longines je opravdu široká a každý, kdo si kolekci prohlédne, jistě objeví model dle svých představ a nároků. Pánům dodá na vážnosti logo jedné z nejprestižnějších značek a dámy zajisté uvítají luxusní šperk propracovaný v každém detailu, dokonalé časoměrné zařízení je již jen jakýmsi bonusem navíc.
Longines má ve své modelové kolekci i sportovní hodinky a své návrháře nějak neomezuje přehnanými požadavky na eleganci těchto modelů, proto lze v nabídce najít opravdové sportovní hodinky patřičných tvarů, barev s odpovídajícími robustními pouzdry. Sportovní hodinky jsou prostě jiné, chtějí své a lidé v Longines to vědí.
Dne 19. února 2001 továrny Longines vyprodukovaly třiceti milionté hodinky.
Logo značky Longines, přesýpací okřídlené hodiny, byly spolu s názvem Longines zaregistrovány v květnu roku 1880. Společnost Longines se tak může pochlubit tím, že je nejstarší registrovanou značkou hodinek na světě.
Longines se podílel i na průkopnických cestách do dosud neprobádaných území realizovaných celou řadou vědců a dobrodruhů, kteří prověřili spolehlivost a odolnost chronometrů vystavených extrémním výkyvům teplot, tlaků a dalším extrémním podmínkám. Hodinky Longines byly na severním i jižním pólu, účastnili se na podmořských průzkumech do extrémních hloubek (3050m) či asistovali při dobývání stratosféry (15781m).
Založeno | 1832 |
Zakladatel | August Aggasiz |
Sídlo | St-Imier / Švýcarsko |
Logo | |
Zajímavosti | Longines je nejstarší registrovanou značkou hodinek na světě. |
12.12.2024 | Bulgari obnovuje vzhled své manufaktury |
12.12.2024 | Audemars Piguet spolupracuje s Kawsem |
12.12.2024 | Ženevské hodinářské dny 2025: novinky |
Archiv novinek |
Razítko stránky "Longines": 02.12.2012 21:24:36 |
Generováno: 27.12.2024 4:43:30 |
Článek hodnotilo 31 uživatelů známkou 3,9. |
| © Švýcary.cz, 2008 - 2024. |